Najpierw sprawdź swojego agenta wynajmu online, aby poznać jego reputację. Niektórzy są znani z tego, że nie zwracają depozytów lub powoli rozpatrują reklamacje i naprawy. Najlepszym miejscem do sprawdzenia jest ich strona na Facebooku, miejsce, w którym ludzie mogą zostawiać komentarze. Po pierwsze, może się to wydawać oczywiste, ale oglądaj mieszkanie bez względu na wszystko. Nie będziesz miał pojęcia o przestrzeni i pułapkach, jeśli fizycznie jej nie zobaczysz. Bądź dokładny, bądź tak dokładny, aby zabrać ze sobą listę kontrolną, aby nie zapomnieć, jak być tak dokładnym. Najpierw upewnij się, że nie ma już obecnych mieszkańców. I nie, nie mam na myśli ludzi żyjących tam przed tobą. Mam na myśli pasożyty i robaczki.  Zwróć uwagę na kwestie bezpieczeństwa: gołe przewody, czujnik dymu, certyfikaty bezpieczeństwa gazowego. I problemy z konserwacją, takie jak oświetlenie i hydraulika. Aha, i sprawdź ciśnienie wody pod prysznicem — podziękujesz mi za to! Miej też oko na rzeczy takie jak pleśń i wilgoć, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Spójrz na inne rzeczy, takie jak przestrzeń w szafce. Czy wszystkie rzeczy, które udało ci się zebrać w pierwszym roku, mogą się zmieścić? Czy gigantyczny dmuchany fotel będzie pasował? Inwestowałeś w to przez wiele lat. Nie bój się zadawać pytań, zadawaj wszystkie pytania. Zapytaj o rachunki, umowę, kto zajmuje się problemami i konserwacją, co jest w pobliżu, wcześniejsze problemy, nawiedzenia, dźgnięcia, dobre miejsca na śniadanie? O wszystko, co Cię niepokoi, zapytaj o to. Niektóre z osób, które najlepiej proszą o poradę i informacje, to poprzedni lokatorzy. Sprawdź: Mieszkania Bydgoszcz

Znają to miejsce lepiej niż ktokolwiek inny i nie mają powodu, by kłamać — zwłaszcza jeśli agent wynajmu lub właściciel nie kręci się w pobliżu. Zapytaj lokatora, a dowiesz się, jakich dodatkowych informacji nie udzieli agent. Jak robi się zimno? Jakie naprawdę są rachunki za energię? Jak dobrze agenci wynajmujący radzą sobie z problemami? Obszar, w którym zdecydujesz się mieszkać, jest niezwykle ważny, więc nie opieraj się wyłącznie na cenie.

Rzuć okiem na okolicę zarówno w nocy, jak i w dzień — jest to idealne rozwiązanie, aby sprawdzić, jak wygląda parkowanie, gdy wszyscy są w domu na wieczór.