Ten rodzaj auto detailingu to nie tylko szybkie mycie zewnętrznych elementów samochodu. Dobry specjalista w tej dziedzinie sprawi, że pojazd będzie błyszczeć, a ewentualne zarysowania powierzchni zostaną zminimalizowane. Sprawdź: Czyszcenie dywanów Bydgoszcz

W zależności od odwiedzanej firmy auto detailingowej istnieją różne sposoby na wykonanie czyszczenia i pielęgnacji zewnętrznego samochodu. Jednak standardowe procesy obejmują:

  • Mycie i suszenie.
    W przeciwieństwie do myjni samochodowej auto detailing wykonywany jest ręcznie. Pierwszy krok obejmuje spryskiwanie samochodu specjalistycznym sprayem o dużej mocy, a następnie dokładne mycie ręczne felg samochodu, drzwi, szyb i wszystkich zewnętrznych części, które wymagają czyszczenia.
  • Za pomocą glinki usuwane są wszelkie zanieczyszczenia, ślady po lakierze i inne pozostałości, których nie można usunąć zwykłymi detergentami.
  • Po pewnym czasie użytkowania samochodu normalne jest, że traci on swój połysk. Dlatego w tym procesie karoserii przywracany jest jej pierwotny blask.
  • Aby nadać samochodowi błyszczący połysk, nakładany jest środek uszczelniający, a w niektórych przypadkach możne zostać użyty wosk.
  • Inne usługi zewnętrzne, które mogą być wykonane, obejmują malowanie wykończeniowe, detailing silnika, polerowanie reflektorów, czyszczenie ciśnieniowe silnika, naprawa zderzaków, naprawa odprysków szkła i lakierowanie.

Auto detailing zewnętrzny powinien obejmować analizę wszystkich rodzajów farby, poprzednich i obecnych uszkodzeń, takich jak łuszczenie się czy pękanie lakieru, obecność rdzy, uszkodzenia od kwasów i innych skutków utleniania. Regularny auto detailing podnosi wartość samochodu, a także sprawia, że wygląda on atrakcyjnie pomimo upływu lat.