Rok 2020 będzie zawsze pamiętany jako rok, w którym świat stał się zdalny. Pracownicy na całym świecie byli świadkami historycznej zmiany na rynku pracy z powodu globalnego zamknięcia spowodowanego przez pandemię COVID-19. Firmy, które zwykle mają biura pełne pracowników, wysłały swoich pracowników do domu, aby pracowali zdalnie – dlatego wypożyczenie laptopa jest tak istotne.

Podczas gdy Forbes nazwał rok 2020 „sztandarowym rokiem dla pracy zdalnej”, rok 2021 jest jeszcze większym i lepszym powodem dla tych, którzy uwielbiają pracę zdalną. Wypożyczenie laptopa nigdy nie było ważniejsze, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo nie tylko nasze, ale też ludzi dookoła. Według badania przeprowadzonego przez Enterprise Technology Research (ETR), liczba pracowników pracujących w domu podwoiła się w tym roku.

Reklama: Projetowanie stron

Praca zdalna w dzisiejszych czasach

Choć wiele osób oczekuje, że szczepionki pozwolą opanować pandemię w 2021 r., nie przewiduje się, aby praca zdalna miała w najbliższym czasie zwolnić. W miarę jak globalna zdalna siła robocza wzrosła z około 3,4% populacji do 72% po zamknięciu biur, większość firm odnotowała wzrost produktywności – co jeszcze bardziej ugruntowało pozycję pracy zdalnej jako filaru firm na całym świecie.

Jednak nie zalecamy pracy zdalnej bez odpowiedniego sprzętu. Wypożyczenie laptopa jest tak istotne z powodów produktywności – im lepszy laptop tym praca staje się wygodniejsza i przyjemniejsza. Kto by pomyślał – tak drobny szczegół jak wynajem odpowiedniego laptopa może mieć takie znaczenie.

Wypożyczenie laptopa ma wpływ na pracę zdalną

Jeśli chodzi o pracę w domu, prawdopodobnie szukasz laptopa z odpowiednią kombinacją mocy i przenośności, aby wykonać wszystkie zadania wygodnie i skutecznie – to jest ten moment, w którym wkracza wypożyczalnia laptopów. Samo wypożyczenie laptopa nie wystarczy – musi to być sprzęt odpowiedniej jakości i o odpowiednich parametrach. Ale to już temat na inny artykuł…