Rzućmy okiem na kilka epickich gier planszowych, które są idealne do gry podczas czasu wolnego. Chcę skupić się na grach, które zajmą Ci dłużej, lub które mają dużą wartość regrywalności.

Gry typu Legacy

Gry Legacy zmieniają się, gdy w nie grasz! Dodajesz naklejki do planszy lub do kart w oparciu o działania, które podejmujesz, i masz do otwarcia wiele nowych kopert i pudełek, które zawierają dodatkowe elementy i dodają nowe zasady do gry. Grą Legacy, którą warto wypróbować jest Seafall. Jest to gra konkurencyjna, podczas gdy Pandemic był grą kooperacyjną. W Seafall odkrywasz nowe wyspy, rozwijasz handel i wysyłasz partie rajdowe.

Harry Potter: Hogwarts Battle

Harry Potter: Hogwarts Battle nie jest grą Legacy, ale ewoluuje po każdej rozgrywce. Gra wykorzystuje mechanikę budowania talii, w której gracze zaczynają z niewielką liczbą kart na ręce, używają tych kart, aby kupić większe i lepsze karty, a następnie dodają je do swojej rosnącej talii kart. Do końca gry talie graczy są pełne dziesiątków nowych kart, z których każda ma swoje specjalne zdolności i efekty. To, co sprawia, że Harry Potter: Hogwarts Battle jest tak interesujące to to, że mamy tu 7 poziomów gry. Po rozegraniu jednego poziomu gry, odblokowujesz kolejny, który zawiera nowe komponenty i zasady do ogarnięcia.

Star Wars X-Wing

Jeśli lubisz uniwersum Star Wars, to może teraz jest czas, aby wskoczyć do gry Star Wars X-Wing z Fantasy Flight. Ta gra obejmuje małe miniaturowe X-Wingi i TIE Fightery w epickiej walce kosmicznej! Gra zawiera 3 unikalne misje, ale każda z nich nigdy nie będzie przebiegać w ten sam sposób dzięki sprytnej talii zniszczeń, która nie tylko zadaje obrażenia, ale także dodaje nieoczekiwane wydarzenia. Nie musisz wyciągać miarki, aby określić jak daleko poruszają się twoje statki, ponieważ gdy uznasz, że masz już dość tych misji, zawsze możesz kupić dowolną liczbę rozszerzeń, które oferują więcej statków do walki i więcej misji! Jeśli zawsze byłeś zainteresowany grą z figurkami, ale martwiłeś się, że to zbyt skomplikowane, to Star Wars: X-Wing jest prawdopodobnie grą dla Ciebie, ponieważ jest bardzo przystępna i łatwa do rozpoczęcia gry.

Legendy Andor

Przygodowe gry planszowe jak legendy Andor Jeśli szukasz, aby przejść na przygodę, a następnie sprawdzić Legendy Andor. Jest to gra kooperacyjna, w której musisz pokonać potwory, które zbliżają się do inwazji na Ziemię. Gra ma świetną krzywą uczenia się, ponieważ prowadzi cię przez pierwszą przygodę, gdy się jej uczysz. W pudełku znajduje się pięć misji, które są bardzo narracyjne, a także mnóstwo dostępnych rozszerzeń. Legends of Andor wygrało pożądaną niemiecką nagrodę dla gry strategicznej roku w 2013 roku. Możesz spędzić dużo czasu grając w świecie Andor!

Zombicide

Wreszcie, jeśli próbowanie przetrwać apokalipsę zombie jest bardziej twoimi klimatami, to możesz sprawdzić każdy sezon Zombicide. Grasz z przyjaciółmi, zbierasz sprzęt i walczysz z  hordami zombie. Każda postać ma swoje własne korzyści, więc można uzyskać pewną wartość regrywalności w wypróbowywaniu nowych znaków. Gra jest dostarczana z 10 scenariuszami do gry, ale można pobrać więcej za darmo, lub tworzyć własne, a także można kupić dowolną liczbę rozszerzeń dostępnych dla gry, która dadzą ci jeszcze więcej tego samego.