Charterstone i Scythe to świetne rekreacyjne gry planszowe na długie dni wakacyjne, które niedługo u nas będą. Rzućmy okiem na gry, które są zadowolą każdego konesera gier planszowych.

Monopoly gra planszowa

Dla wielu ludzi, Monopoly jest grą, która wpada im do głowy jako pierwsza, gdy myślę o długim czasie gry. Oto wskazówka, której wielu ludzi nie zna, aby przyspieszyć swój 4-godzinny maraton Monopoly: czy wiesz, że jeśli zdecydujesz się nie kupować nieruchomości w Monopoly, to trafia ona na aukcję do innych graczy? Ta mała zmiana nie tylko przyspiesza grę (ponieważ więcej nieruchomości jest kupowanych szybciej), ale także dodaje miły element interakcji między graczami oprócz obowiązkowych płatności czynszu, gdy wylądujesz na ich nieruchomości!

Ryzyko gra planszowa

Gdy inni myślą o długiej grze, myślą o grze takiej jak Ryzyko. Jest to kolejny klasyk, który może trwać dość długo i jest pełen ciekawych decyzji i napiętych momentów. Podczas gdy szczęśliwe kości wygrywają bitwy, trzeba być strategicznym, aby wygrać wojnę. Jeśli lubisz Ryzyko, ale myślisz, że Ryzyko jest nadal zbyt długie, to możesz sprawdzić Risk: Legacy. 

Gra planszowa X-Wing

X-Wing to gra figurkowa osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen, w której używa się kartonowych żetonów, aby wskazać, jak daleko może poruszyć się twój statek. Podoba mi się ten aspekt X-Winga, ponieważ wiele większych gier miniaturowych wymaga użycia linijki do mierzenia jak daleko możesz się poruszać lub strzelać. Chociaż tematycznie dokładne i strategicznie interesujące, te rodzaje gier poruszają się zbyt wolno dla mnie. Jeśli jesteś fanem gier z figurkami, którą grę powinienem sprawdzić, wiedząc o tym, co napisałem powyżej?

Gra planszowa Scythe

Innym sposobem na spędzenie długich jesiennych wieczorów jest granie w gry, które oferują asymetrię. Asymetria oznacza, że gracze zaczynają z inną zdolnością, lub w innym miejscu, lub mają dostęp do innych obszarów lub zasobów niż inni gracze. Podczas gdy asymetryczne gry mogą lub nie mogą trwać przez długą noc, to i tak jest pokusa, aby grać ponownie, ponieważ jesteś ciekawy co do wypróbowania niektórych z innych ról lub znaków.

Jedną z takich gier jest Scythe, w której każdy gracz wybiera frakcję, a także planszę mocy. Te mogą być mieszane, jakkolwiek chcesz, więc permutacji wariantów z jakimi można zacząć jest mnóstwo! Każda plansza frakcji jest inna, podobnie jak plansze mocy. To, w jaki sposób oddziałują one na siebie i jak musisz się nauczyć, jak się dostosować, aby wykorzystać swoje unikalne zdolności, sprawia, że ta gra i inne podobne do niej sprawiają, że zawsze chcemy w nie grać!